* نرم افزار 3DsMax چیست؟

نرم افزار تری دی مکس یک نرم افزار طراحی سه بعدی گرافیکی است که کاربردهای فراوانی در زمینه ی معماری دارد اما به تازگی این نرم افزار در دنیای صنعت وارد شده و کاربردهای فراوانی چه از نظر آموزشی و چه از نظر تبلیغاتی پیدا کرده است. خروجی این نرم افزار می تواند به صورت یک عکس یا انیمیشن باشد و ویژگی دیگر این نرم افزار قدرت ترکیب و ادغام آن با دیگر نرم افزار های گرافیکی است که این منجر به خروجی با کیفیت و جزئیات بیشتر می شود.


* شبیه سازی های گرافیکی:

شبیه سازی گرافیکی یعنی شما پیش از اجرای یک پروژه که ممکن است معماری یا صنعتی باشد، نتیجه ی نهایی کار را ببینید و سپس تصمیم گیری کنید. اینگونه نرم افزارها در ابتدا فقط در بخش معماری مورد استفاده قرار میگرفتند، برای مثال قبل از اجرای نمای یک ساختمان یا دکوراسیون داخلی ابتدا آنرا به صورت 3بعدی شبیه سازی می کردند و به این شکل از نقطه نظر شهر سازی و یا زیبایی طرح نهایی میتوانستند آنرا اصلاح کنند. علاوه بر این برای ساخت دستگاه های آزمایشگاهی و یا نشان دادن یک پروسه ی صنعتی نیز می توانند از این روش بهره بگیرند.

* چرا انیمیشن سه بعدی:

امروزه انیمیشن های سه بعدی در حال بدل شدن به واقعیت زندگی روزمره ما هستند و بخشی از واقعیت ذهنی مخاطبان ما را تشکیل می دهند. امروزه شما توان آن را دارید تا قبل از ساخته شدن، نگاهی به کارخانه، خط تولید، دفتر کار، ساختمان و ... خود بیاندازید. به سرمایه گزاران خود اجازه دهید آینده سرمایه گزاری خود را ببینند و به مشتریان خود نشان دهید که سازمان تولید شما از چه کیفیاتی برخوردار است. انیمیشن ها می توانند جایگزین بازدید از کارخانه شما شوند و واحد صنعتی شما را زیباتر و کامل تر از واقعیت موجود آن به نمایش بگذارند. انیمیشن ها با کنترل عوامل محیطی تمرکز را بر روی موارد مورد تأکید شما قرار داده و با طراحی جزییات، نورپردازی و کنترل عناصر ، ذهن مخاطب شما را در کنترل شما قرار دهد و هدف شما از انتقال اطلاعات را برآورده سازد. انیمیشن ها در جلسات معرفی خدمات شرکت ، وب سایت ها، جلسات آموزش کارکنان، بسته های تبلیغاتی و ... جایگزین شیوه های سنتی خواهد شد.


* نمونه هایی از کاربردهای شبیه سازی های گرافیکی:

1-ارایه تصویری تاثیر گذار از واقعیت و آینده واحدهای صنعتی و تجاری
2-جایگزینی جذاب برای متون طولانی در جلسات و وب سایت ها
3-تأثیر گذاری مضاعف بر مخاطبان نمایشگاهی به واسطه زیبایی های بصری ممتاز انیمیشن ها
4-استفاده به عنوان جایگزین بازدید های صنعتی و حفظ موارد محرمانه خطوط تولید مجموعه ها
5-جایگزینی مناسب برای ماکت های حجیم و غیر قابل حمل و نقل
6-نمایش چشم انداز توسعه آینده مجموعه های صنعتی و تجاری
7-استفاده به عنوان ابزار کنترل پیش از اجرا
8-استفاده به عنوان یک ابزار کمک آموزشی منحصر به فرد در دانشگاه ها و صنایع
در زیر تصاویری از روند چگونگی کار قرار داده شده است و در قسمت آلبوم تصاویر سایت از طرح هایی که به وسیله ی این نرم افزار طراحی شده نمونه هایی آمده است و لازم به ذکر است که این تصاویر مدل های 3 بعدی هستند که در فضای نرم افزار از آنها عکس(Render) گرفته شده است. نزدیکی این طرح ها به واقعیت نشان از قدرت بالای این نرم افزار در ارائه ی نتیجه ی کار است.